До Ради внесено законопроєкт про реформування МСЕК

05.11.2024 09:49

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким передбачено реформу Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Відповідно до нього, з 1 січня 2025 року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів.

Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" зареєстровано у ВР під номером 12178. У Пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що замість поняття "медико-соціальна експертиза" вводиться термін "оцінювання повсякденного функціонування особи".

Відповідно до документу, з 1 січня 2025 року замість МСЕК в Україні запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів. До функцій експертних комісій включено, зокрема, встановлення групи інвалідності, направлення особи на додаткове обстеження, планування та проведення повторного обстеження.

У Міністерстві охорони здоров’я, яке розробило цей законопроєкт, кажуть, що експертні комісії працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, які оснащені усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження. За потреби, провести оцінювання можна буде не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта.

Зазначається, що нова система буде цифровізованою – лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат.

"Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок", – повідомляють в МОЗ.

Автор:
Олена Нагорна
Читайте також
Version for the visually impaired
Панель комфортного читання
Сайт підтримує адаптивний дизайн, для збільшення розміру елементів можна використовувати масштабування браузера (ctrl + '+')
Скинути стилі
Шрифт і колір фону
Розмір шрифту
Міжрядковий інтервал
Інтервал між літерами
Зображення