Лісники закликають берегти природу, не випалювати суху траву

На календарі серпень, у цю спекотну пору частішають пожежі в лісах та лісових зонах, спричинені бездумним поводженням людини.
Спалювання сухих рослинних залишків, трави, недбало кинутий недопалок завдає чимало клопоту лісівникам й невиправної шкоди природі. Підпали на узбіччях доріг та полях під лісом перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, гине лісова звірина, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту. Багато людей вважає, що спалювання трави корисне. Проте ефект швидшого росту трави в результаті випалювання є оманливим. Особливо небезпечне весняне випалювання трави для лісу.
У ДП "Могилів-Подільський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" нагадують, що згідно з законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків, а за особливо великі збитки передбачили й кримінальну відповідальність.
Найбільше лісових пожеж виникає поблизу населених пунктів, що зумовлено великим рекреаційним навантаженням на лісові масиви та недодержання елементарних правил поводження в лісі та додержання вимог пожежної безпеки, необхідно дотримуватись таких правил:
🔹 Не підпалюйте суху траву на лісових галявинах, якщо побачите, як це роблять інші зупиніть їх і поясніть чим небезпечні такі дії
🔹Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі, а якщо таке сталось перед тим, як піти з лісу, залийте багаття водою
🔹Ніколи не кидайте непогашенні сірники або цигарки в лісі чи на узліссі.
Якщо виявили вогонь у лісі, необхідно терміново:
🔹Збити полум’я гілками листяних порід дерев заливаючи водою або закидаючи вологим ґрунтом
🔹 Якщо пожежа велика – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» і повідомити про місце загоряння
🔹Повідомити про пожежу найближче лісництво, поліцію, органів МНС або місцеве самоврядування.
👉 Нагадуємо: спалювання сухої трави в період війни - злочин!