Символ незламності. Вінничани просять відновити Будинок офіцерів, як пам'ятку архітектури.

20.07.2022 13:16

Історія будинку офіцерів у місті Вінниці, з словами краєзнавців, бере свій початок з відкриття 31 грудня 1925-го воєначальником Яном Фабріциусом будинку Червоної армії, що розташовувався по вулиці Козицького. Організували його, як місце для офіцерських зборів та дозвілля. Далі споруду перенесли на площу Перемоги, 1.

Сучасне приміщення Будинку офіцерів постало у 1934-1935 роках за проектом видатного українського архітектора та містобудівника Йосипа Каракіса. Це був типовий проект кінотеатру на 1000 глядачів, створений для Вінниці, який отримав першу премію на Всесоюзному конкурсі. Залишити чи знести? Під час опитування вінничани підтримали ідею збереження і відновлення культурного осередку нашого міста, навіть після нищівного удару ракетою.

Анастасія Канівець: «Будинок офіцерів є серцем цього куточка Вінниці. Знести його — це зробити те, чого, власне, і добиваються росіяни: знищити нашу пам'ять, буквально стерти наше минуле».

Наталія: «Я вважаю, що потрібно відбудувати і нехай всім ворогам назло наш Будинок Офіцерів і надалі живе! Біля нього потрібно зробити Меморіал Пам'яті усіх жертв цієї війни».

Ольга Тарашевська: «Вважаю, що потрібно відновити Будинок Офіцерів, як пошана про воїнів-захисників , зробити його сучасним, але фасад з колонами зберегти обов'язково. Кожен гарнізон де розташовані військові частини мав свій Будинок Культури( Будинок Офіцерів)». Валентина Гавриш, керівник танцювальної студії Sharm S, яка базується в Будинку офіцерів, теж переконана, що будівлю потрібно відновити. "Чудовий фасад залишився, а решту варто відбудувати. Будинок офіцерів — це історія нашої Вінниці, а тепер і символ незламності. Після війни відновили, гадаю і тепер це потрібно зробити" — говорить хореограф. "Наша танцювальна студія там працює 13 років. Крім нашої, є ще шість таких, які виховали не одне покоління вінничан. Крім того, там знаходяться різні гуртки для дітей та молоді. І єдиний у Вінниці концертний майданчик, який приймав чимало зірок з усіх куточків країни і світу" Символ стійкості Вінниці. На наступний день після ракетного обстрілу 15 липня, керівники міста та області оголосили, що планується знесення будівлі Будинку офіцерів. Через кілька днів голова Вінницької військової адміністрації Сергій Борзов заявив, що Будинок офіцерів повністю зносити не будуть, а лише демонтують аварійні конструкції.

«Щодо Будинку офіцерів: що знесуть і що залишиться? Після влучання ракети будівля є аварійною. Такий висновок ДСНС. Після обстеження фахівцями, було прийнято рішення про розбір завалів. Мова не про знесення всього об’єкту, а про демонтаж аварійних конструкцій, де небезпечно. Будинок офіцерів вистояв Другу світову війну. Вистоїть і цю — він уже став символом стійкості Вінниці», — сказав голова військової адміністрації.

Автор:
Уляна Трачук
Читайте також
Version for the visually impaired
Панель комфортного читання
Сайт підтримує адаптивний дизайн, для збільшення розміру елементів можна використовувати масштабування браузера (ctrl + '+')
Скинути стилі
Шрифт і колір фону
Розмір шрифту
Міжрядковий інтервал
Інтервал між літерами
Зображення