Тисячі литовських дронів, призначених для України, застрягли на складах
Тисячі безпілотників, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не доставили, вони перебувають на армійських складах.
Про це повідомляє LRT, передає Укрінформ.
Одне з підприємств, у якого закуповують дрони для України, стверджує, що обладнання було поставлено кілька місяців тому. «Частину дронів ми доставили в жовтні, частину - в листопаді, але в нас наразі немає інформації про те, що дрони довезли до України», - сказав голова підприємства RSI Europe Томас Мілашаускас.
Зазначається, що компанію також наразі не покликали навчати українців використанню дронів. Деякі інші компанії підтвердили, що у них немає жодної інформації про те, щоб дрони перевозилися в Україну.
Колишній міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас каже, що в усьому винна бюрократія. За його словами, для того, щоб товар дійшов до кінцевого пункту призначення, необхідно здійснити низку кроків.
«Бюрократія така: є склади, Агентство оборонних ресурсів має формально передати це армії, уряд має ухвалити рішення про передачу Україні, потім потрібно це перевезти в Україну... Це означає, що потрібно напружити волю і робити кожен крок якомога швидше», - каже Кащюнас.
За словами колишнього міністра, кроки логічні, але якщо на якомусь із них відбувається затримка, застрягає все. Виробники дронів наголошують, що доставку обладнання в Україну необхідно здійснювати якомога швидше.
«Якщо дрони не у солдатів, отже, Україна зазнає більш значних втрат, ніж могла б зазнати», - вважає Мілашаускас.