Українці оцінили свій добробут за останні 30 років

Сьогодні, 12:30

Українці оцінили рівень добробуту своїх родин за останні 30 років. Станом на грудень 2024 року 34% опитаних громадян вказали, що їм вистачає коштів на їжу, але купівля одягу вже проблема.

Згідно з даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), наприкінці 2024 року найбільша частка українських родин (35,9%) оцінила, що має достатньо коштів не лише на їжу, а й на певні заощадження - наприклад, на купівлю побутової техніки. На другому місці розташувались родини (34%), яким вистачає на харчі, але вже бракує грошей на одяг.

Наступні 15% респондентів повідомили, що можуть дозволити собі коштовні речі, проте їм усе одно не вистачає грошей на усе, що заманеться. 9% родин не вистачає навіть на їжу. Найменша частка осіб - 2,5% - відповіли, що ні в чому собі не відмовляють. Ще 3,6% опитуваних відмовились відповідати.

Динаміка за 30 років показує, що матеріальний добробут населення був низьким у 1990-х роках, після чого відбулося поступове поліпшення, перерване кількома значними спадами. З середини і до кінця 1990-х років лише 7–14% респондентів повідомили, що можуть дозволити собі щось більше за базові речі: харчі та одяг.

Найбільша частка осіб, яким не вистачало навіть на їжу, була у 1997 році - понад 55%.

Автор:
Олена Нагорна
Читайте також
Version for the visually impaired
Панель комфортного читання
Сайт підтримує адаптивний дизайн, для збільшення розміру елементів можна використовувати масштабування браузера (ctrl + '+')
Скинути стилі
Шрифт і колір фону
Розмір шрифту
Міжрядковий інтервал
Інтервал між літерами
Зображення