14 жовтня: які чотири важливих свята відзначаємо цього дня та їх значення
Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День українського козацтва та День заснування УПА – це чотири свята, які поєднали історію України воєдино.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці вважається одним з найбільш шанованих серед християн. Його почали відзначати у 10 столітті.
За переказами у 910 році Богородиця в Константинополі захистила людей від нападу ворогів. Вона з'явилася перед вірянами, які молилися у храмі, й накрила їх своїм омофором. Так покров захистив усіх жителів міста й розкидав ворожі кораблі. Відтоді Покрова асоціюється із захистом від ворога.
День українського козацтва було затверджено у 1999 році указом тодішнього Президента.
Вважається, що перші козаки з'явилися на території України десь у 80-90 роках 15 століття. Вони були вільними людьми, які вірили в Бога і боронили свою землю від ворогів. Здебільшого козаки захищали землі від нападу кримських татар, а також охороняли торгові шляхи. Козацька доба є однією з найважливіших в історії України, а їхня боротьба за національну ідею має вагоме значення для українців.
14 жовтня головнокомандувач Української повстанської армії Роман Шухевич підписав офіційний наказ про створення Української повстанської армії, яка боролась за збереження цілісності та самостійності України. Вони воювали одразу проти двох режимів – сталінського (радянського) й гітлерівського (нацистського).
День захисників та захисниць України був започаткований 2014 році указом тогочасного президента. Це свято є дуже важливим, адже зараз наші воїни кожного дня воюють за мирне та світле майбутнє України.