Кіберполіція попереджає про шахрайську схему щодо нібито голосування за дітей

Наразі зловмисники активно послуговуються різними месенджерами – Телеграмом, Вотсапом, Вайбером - для розсилання повідомлень з проханням підтримати дитину в конкурсі чи проголосувати за якусь дитячу команду чи групу. Однак цим можуть скористатися шахраї.

Про це у Телеграмі повідомила пресслужба кіберполіції, передає Укрінформ.

«Іноді ці повідомлення можуть надходити навіть від імені ваших знайомих, чий акаунт був зламаний. Що далі? Шахраї можуть запропонувати перейти на сайт, де потрібно «авторизуватися» і проголосувати. Вас можуть попросити сканувати QR-код, ввести свій номер телефону та одноразовий код з SMS», - поінформували у пресслужбі.

Однак якщо громадянин виконає такі дії, то його акаунт може бути зламаний, і зловмисники отримають доступ до нього. Після цього злодії можуть використовувати цей акаут для розсилки фішингових повідомлень, вимагати гроші або навіть читати особисті повідомлення громадянина та переглядати його фото і відео.

Автор:
Олена Нагорна
Читайте також
Version for the visually impaired
Панель комфортного читання
Сайт підтримує адаптивний дизайн, для збільшення розміру елементів можна використовувати масштабування браузера (ctrl + '+')
Скинути стилі
Шрифт і колір фону
Розмір шрифту
Міжрядковий інтервал
Інтервал між літерами
Зображення