Варварин день 2022: як відзначити і що не можна робити, головні звичаї свята

16.12.2022 08:58

Щорічно 17 грудня церква вшановує пам'ять великомучениці Варвари Іліопольської, яка вважається покровителькою жіночої праці і захисницею від раптової смерті. Цей день широко відзначається у всіх східнослов'янських країнах, в тому числі і в Україні.

Згідно зі святими текстами, свята Варвара народилася на півдні Римської імперії в сім'ї багатого язичника. Дівчина володіла рідкісною красою, і батько замкнув її у високій вежі, щоб ніхто не побачив красу дочки.

Потай від батька Варвара прийняла християнство, через що він відрікся від неї. Батько відправив дочку до правителя міста, який змушував Варвару відректися від віри, але вона була віддана християнству. За це дівчину піддали тортурам, а потім наказали стратити. Її батько став катом своєї дочки.

У Київській Русі цю дату називали бабиним святом, а жінки 17 грудня не займалися жодною роботою. У цей день було прийнято невісткам ходити в гості до свекрух, щоб поліпшити відносини.

Що не можна робити в День святої Варвари

• З давніх часів у Варварин день заборонено прясти.

• Не можна в цей день прати і місити глину, та й взагалі краще звести до мінімуму роботу по дому, хоча можна готувати і мити посуд.

• Не можна пити алкоголь сьогодні.

• Невістці не можна сваритися зі свекрухою, інакше відносини будуть зіпсовані.

• Не можна лаятися, сваритися, лихословити.

Автор:
Олена Нагорна
Читайте також
Version for the visually impaired
Панель комфортного читання
Сайт підтримує адаптивний дизайн, для збільшення розміру елементів можна використовувати масштабування браузера (ctrl + '+')
Скинути стилі
Шрифт і колір фону
Розмір шрифту
Міжрядковий інтервал
Інтервал між літерами
Зображення