Вченим за допомогою телескопа Hubble вдалося відкрити "портал в минуле"

Вченим за допомогою телескопа "Хаббл" вдалося отримати знімок незвичайної галактики, яка в подальшому допоможе зрозуміти, як формувався ранній Всесвіт. Знімок був опублікований на сайті обсерваторії.

У центрі знімка видно велику яскраву зірку з чотирма довгими променями, що утворюють букву X. Між променями праворуч знаходиться невелика блакитна галактика у формі арахісу з декількома яскравими плямами. Саме вона і зацікавила вчених.

Завдяки роздільній здатності та чутливості космічного телескопа "Хаббл" астрономи розрізнили 60 зірок у галактиц і"Пікабу" і були вражені тим фактом, що всі вони відносно молоді - їм кілька мільярдів років або навіть менше. За словами астрономів, це дуже незвично, адже космічна історія галактики налічує лише близько 13 мільярдів років розвитку.

Зірки в "Пікабу" вказують на те, що це одна з наймолодших і найменш хімічно збагачених галактик, коли-небудь знайдених у місцевому Всесвіті.

""Пікабу", по суті, є прямим порталом в минуле, що дозволяє нам дізнатися, яким був Всесвіт на зорі часів", - кажуть астрономи.

За їхніми даними, невелика галактика надає астрономам унікальну можливість для майбутнього поглибленого аналізу хімічного середовища, що зазвичай зустрічається тільки в дуже далекому ранньому Всесвіті.

Автор:
Олена Нагорна
Читайте також
Version for the visually impaired
Панель комфортного читання
Сайт підтримує адаптивний дизайн, для збільшення розміру елементів можна використовувати масштабування браузера (ctrl + '+')
Скинути стилі
Шрифт і колір фону
Розмір шрифту
Міжрядковий інтервал
Інтервал між літерами
Зображення