Жінок-психопатів насправді значно більше, ніж вважалося раніше, - науковець

Досі вчені невірно підходили до виявлення психопатії серед жінок.
Жінок-психопатів насправді значно більше, ніж вважалося раніше. Невірне розуміння базувалося на помилкових методах досліджень та певній упередженості у цьому питанні самих дослідників. Про це розповів доктор Клайв Бодді, експерт з психопатії, що працює в Університеті Англії імені Раскіна, пише The Guardian.
Він зазначив, що довго панувало стереотипне уявлення про психопатів як жорстоких, антисоціальних злочинців, в першу чергу чоловіків. Зараз це уявлення поступово змінюється більш витонченим розумінням. Психопати - це люди, позбавлені емпатії та почуття провини, вони проявляють антисоціальну поведінку, часто брешуть і є безжальними, самозакоханими та маніпулятивними.
"Психопати прагнуть грошей, влади та контролю", — пояснює доктор Бодді. Однак старі стереотипи завадили науковцям провести коректні підрахунки долі психопатів серед жінок. "Поведінка психопатів-жінок видається досить витонченою та менш очевидною, ніж поведінка психопатів-чоловіків, і тому їх не так багато розпізнають", — сказав доктор Бодді.
За його словами, поступово накопичується база наукових доказів, які свідчать про схильність жінок-психопатів до вербального, а не фізичного насильства. Таке насильство має стосунковий та емоційний характер і може включати, наприклад, поширення чуток і брехні заради особистої вигоди.
Крім того, доктор Бодді нарікає, що науковці загалом менше цікавилися цим психічним розладом у жінок, можливо просто не бажаючи називати їх психопатками.